Dzisiaj jest 9 Lipca 2020, Czwartek, imieniny obchodzą:

S17 jest dłuższa o 30 km

Dodano: 06 lipca 2019

Czas przejazdu między węzłami Garwolin Południe i Ryki Północ jest już taki jak na ekspresówkach. Pod koniec wakacji, po oddaniu trzeciego odcinka, kierowcy dystans 140 km od Garwolina do Piask pokonają w około 70 minut. Droga powstaje dzięki dofinansowaniu z Programu Infrastruktura i Środowisko.

 

Źródło: www.centrumprasowe.pap.pl

„W gorącym okresie wakacji, gdzie wielu z nas wybiera się w podróż, oddajemy kolejne kilometry szybkich i bezpiecznych tras. Przy okazji przypominamy, że Polska Wschodnia oferuje wiele atrakcji turystycznych, można tu też z sukcesem prowadzić biznes. To teraz łatwiejsze, bo znikają trudności w transporcie” – podkreślił wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

Wartość całkowita 30-kilometrowego oddanego dziś do użytku odcinka to ok. 840 mln zł. Jest on częścią projektu „Budowa drogi ekspresowej S17, odc. Garwolin – Kurów” o wartości 2,28 mld zł, którego dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko wyniesie 1,18 mld zł.

W przeciągu niecałego miesiąca kierowcy dostali blisko 45 nowych kilometrów na trasie Warszawa – Lublin. 18 czerwca otwarto 13-kilometrowy odcinek pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód. Pod koniec wakacji do użytku zostanie oddane 15 kilometrów nowej drogi, która będzie omijała Ryki.

Droga ekspresowa S17 Warszawa – Hrebenne (granica z Ukrainą) w ciągu trasy europejskiej E372 łączy aglomerację warszawską z Lubelszczyzną i prowadzi ruch w kierunku Lwowa. Pomiędzy Kurowem a Piaskami przebiega na wspólnym odcinku z drogą ekspresową S12, tworząc główną oś transportową w województwie lubelskim. Na początkowym odcinku (od S8 do A2) droga ma stanowić wschodnią obwodnicę Warszawy, część ekspresowej obwodnicy Warszawy.

kom/ nmk/ wus/

Czytaj również