Dzisiaj jest 17 Stycznia 2019, Czwartek, imieniny obchodzą:

MOTO FAKTYRSS

Kobieta w warsztacie samochodowym

11 stycznia 2019
Może się to wiązać z koniecznością naprawy samochodu, a tym samym wizytą w warsztacie samochodowym. Mężczyźni postrzegani są jako bardziej świadomi klienci serwisów, którzy lepiej wytłumaczą w czym leży problem i nie zostaną naciągnięci na niepotrzebne naprawy. Kobietom często zdarza się powierzać im ten obowiązek w obawie przed brakiem wiedzy i doświadczenia w kontakcie z mechanikiem. Tymczasem współczesne samochody są bardzo skomplikowane, a do określenia dokładnej usterki potrzebne są mechanikowi specjalistyczne narzędzia i testery diagnostyczne, bez których nikt nie byłby w stanie ich naprawić. W takim świetle, o budowie współczesnego auta wiele mężczyzn i kobiet może mieć takie samo pojęcie. Bez względu na płeć warto wiedzieć, jak rozmawiać z mechanikiem w warsztacie samochodowym, by otrzymać fachową pomoc. W XXI wieku kobieta nie powinna być zależna w tak błahych sprawach od mężczyzny.

Awarie silnika – jak im zapobiegać?

27 grudnia 2018
Średnie roczne wydatki przeznaczane na utrzymanie samochodu, nie wliczając w nie paliwa, mogą sięgnąć nawet 12 tys. złotych. Co więcej, aż 2/3 polskich kierowców, jako koszty najbardziej obciążające domowy budżet wskazuje naprawy[1]. Na jakie elementy silnika warto zwracać szczególną uwagę, aby minimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia usterki, a także koszty naprawy?

Importowane auto? Sprawdź zanim kupisz

27 grudnia 2018
Znaleźliście wymarzone auto za granicą? Zanim zdecydujecie się na kupno, sprawdźcie online jego historię. To możliwe. Jedyny warunek – musicie mieć Profil Zaufany.

Czy w zimie lepiej wyłączać klimatyzację?

14 grudnia 2018
Zimowe opony, płyn do spryskiwaczy odporny na niskie temperatury, skrobaczka czy sezonowy przegląd mechaniczny – większość świadomych kierowców w jednym palcu ma listę rzeczy do zrobienia przy swoim samochodzie przed nadejściem pierwszych mrozów. A co z klimatyzacją? Należy używać jej tylko w lecie, czy zimą też powinna pracować?

Kierowco, bądź gotowy do (zimowej) drogi

14 grudnia 2018
Zima może zaskoczyć drogowców, ale nie powinna kierowców, dlatego ci ostatni swoje auta muszą na tę porę roku odpowiednio przygotować. To już ostatni dzwonek, aby zadbać nie tylko o samochód, ale i o to, co na drodze zdecydowanie ważniejsze – swoje bezpieczeństwo. Eksperci podkreślają, że w trudnych warunkach pogodowych zwiększa je wymienienie wcześniej opon, jednak według statystyk nie robi tego aż jedna trzecia Polaków[1]. Dlaczego założenie zimówek jest tak istotne i jak jeszcze możemy zatroszczyć się o swój pojazd zimą?

Narkotyki w ruchu drogowym

24 listopada 2018
Z każdym rokiem rośnie liczba ujawnianych kierujących pod wpływem narkotyków. Ponad 1 proc. Polaków przyznał, że w ostatnich 12 miesiącach prowadził pojazd po ich zażyciu. 8 proc. kierowców, którzy zginęli w wypadkach drogowych na terenie Unii Europejskiej, kierowało po zażyciu nielegalnych substancji psychoaktywnych.

Wynajem auta: Na co zwrócić uwagę

05 października 2018
Wypożyczanie samochodów na wakacje lub specjalne okazje staje się coraz powszechniejsze w Polsce. Na rynku dostępnych jest coraz więcej firm oferujących wynajęcie auta na rożne okresy czasu – od kilku dni do nawet kilkunastu miesięcy. Sam proces nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy wybrać interesujący nas model samochodu, określić okres wynajmu i podpisać umowę. Zanim jednak to zrobimy, dobrze jest szczegółowo zapoznać się z zawartymi w umowie warunkami korzystania z wynajmowanego samochodu oraz zakresem świadczeń zagwarantowanych przez wypożyczalnię.