Dzisiaj jest 25 Maja 2018, Piątek, imieniny obchodzą:

MOTO FAKTYRSS

Auto samo ruszy z pomocą!

19 maja 2018
System automatycznego wzywania pomocy – to obowiązkowe wyposażenie nowych samochodów, które po 1 kwietnia 2018 r. uzyskały świadectwo homologacji. Ogólnoeuropejskie rozwiązanie ma zmniejszyć liczbę ofiar na drogach o 2,5 tys. rocznie.

Coraz więcej wypadków na autostradach!

04 maja 2018
Liczba wypadków na autostradach wzrosła w 2017 r. o 15% w porównaniu z wcześniejszym rokiem, a liczba ofiar o 40%. Zdecydowanie najczęściej dochodziło do nich wskutek zbyt szybkiej jazdy, niezachowania odległości między pojazdami oraz pod wpływem zmęczenia. Wybierając się w podróż samochodem na długi majowy weekend, warto przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecznej jazdy po autostradach.

Pierwszy samochód – jak kupić?

04 maja 2018
Pierwszy samochód najczęściej kupuje się sercem, a nie rozumem. W szczególności jeśli nabywca jest młodym kierowcą, który dopiero niedawno zdobył prawo jazdy. Znalezienie w Internecie ogłoszenia z wymarzonym modelem samochodu sprawia, że zdrowy rozsądek często idzie na boczny tor i o zakupie decyduje się na podstawie emocji, które mogą okazać się złym doradcą.

Z dachem lub bez

14 kwietnia 2018
Producenci sportowych samochodów, chcąc sprostać oczekiwaniom coraz bardziej wymagających klientów, nie ustają w poszerzaniu swoich ofert. W sprzedaży pojawiają się praktyczne auta, o sportowych właściwościach - piekielnie mocne hatchbacki, kombi i SUV-y, które pierwszą setkę osiągają w czasie kilku sekund. Jednak świat prawdziwych sportowych samochodów nie znosi racjonalności. Tutaj nie chodzi o duże przestrzenie ładunkowe, przestronne wnętrza i znaczne prześwity, ale o radość z jazdy, piękno i styl. Odrzućmy więc chłodne kalkulacje i przyjrzyjmy się nadwoziom, które od lat kojarzą się z rasowymi, sportowymi samochodami.

Czyste auto to bezpieczne auto?

14 kwietnia 2018
Regularne przeglądy u mechanika, zmiana opon, uzupełnianie płynów i wymiana oleju – to czynności, które wykonuje każdy kierowca, by zagwarantować bezpieczeństwo i sprawność swojego samochodu. Jednak mało kto wie, że dbanie o czystość samochodu wpływa nie tylko na jego estetykę, ale także na bezpieczeństwo jazdy.

Używane rodzinne auto

07 kwietnia 2018
Wybór auta rodzinnego może być o tyle trudny, że nie jest to pojazd tylko dla kierowcy i pod uwagę należy wziąć potrzeby wszystkich członków rodzinny, którzy będą nim podróżować. Dlatego naszym klientom zawsze podpowiadamy, że zanim podejmą decyzję o wyborze odpowiedniej marki i modelu auta, postarali się odpowiedzieć sobie na kilka pytań, np. ile kilometrów dziennie będzie pokonywało auto i w jakich warunkach (np. miejskie korki lub trasa/autostrada), czy duża pojemność bagażnika będzie potrzebna na co dzień, ile osób na tylnej kanapie będzie jeździło w fotelikach lub nosidełkach, itp. Uzyskane odpowiedzi pomogą zawęzić wybór do kilku modeli, co pozwoli łatwiej podjąć decyzję i wybrać auto najbliższe oczekiwaniom – podpowiada ekspert Grzegorz Grodecki.

Co warto skontrolować w aucie po zimie?

07 kwietnia 2018
Wraz z nadejściem wiosny warto sprawdzić stan techniczny pojazdu i wyeliminować wszelkie uszkodzenia powstałe po zimie. Ekspert radzi o co warto zadbać oraz w jakich sytuacjach należy odwiedzić warsztat.