Dzisiaj jest 17 Stycznia 2020, Piątek, imieniny obchodzą:

MOTO FAKTYRSS

Kompleksowe bezpieczeństwo

19 października 2019
Prezentując pojazd badawczy ESF 2019, Mercedes-Benz mierzy sięz wyzwaniami, jakie stają przed samochodami zautomatyzowanymi i autonomicznymi. Z jednej strony pojazdy te przybliżają nieco wizję bezwypadkowej jazdy, z drugiej – wymagają kompleksowej koncepcji bezpieczeństwa z wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami. Ich pasażerowie będą mieli bowiem więcej swobody niż podróżujący współczesnymi autami.

Brakuje zawodowych kierowców

05 października 2019
Polska jest liderem transportu międzynarodowego w UE, a udział branży TSL w polskim PKB to już 6 proc. – wynika z opublikowanego w czwartek raportu Polskiego Instytutu Transportu Drogowego. Wśród największych zagrożeń dla rozwoju branży wskazano brak kierowców oraz unijny pakiet mobilności.

Skuter elektryczny – co trzeba wiedzieć?

25 sierpnia 2019
Moda na skutery rozwija się w Polsce już od kilku lat, jednak elektryczne jednoślady wciąż stanowią mniejszość na naszych drogach. Najwyższy czas zmienić te proporcje! Wyjaśniamy, dlaczego warto kupić skuter elektryczny i na co zwrócić uwagę.

Autostradą przez Śląsk!

10 sierpnia 2019
Kierowcy mogą korzystać z nowego, blisko 33-kilometrowego odcinka autostrady A1 od Pyrzowic do węzła Częstochowa Południe. Inwestycja powstała przy wsparciu funduszy unijnych. W uroczystości oddania drogi do ruchu wziął udział premier Mateusz Morawiecki, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Kto płaci za wypadek po alkoholu?

10 sierpnia 2019
Pijani kierowcy powodują statystycznie ok. 7 proc. wypadków drogowych i odpowiadają za ok. 9 proc. ofiar śmiertelnych na polskich drogach. Nietrzeźwi sprawcy zdarzeń drogowych za wypadki płacą z własnej kieszeni – nawet jeśli mają wykupione ubezpieczenie OC.

Autem po mapie – nowy raport CEPIK

06 lipca 2019
Mamy nowy raport z CEPIK! W pierwszych sześciu miesiącach tego roku Polacy zarejestrowali ponad 900 tysięcy pojazdów. To nie tylko samochody, ale i motory, a nawet… trolejbusy. Czy 900 tysięcy to dużo? To tak jakby nowe pojazdy zarejestrowała połowa mieszkańców Warszawy lub wszyscy mieszkańcy Wrocławia, Zabrza, Inowrocławia i Brwinowa razem wzięci. Czyli dużo.

S17 jest dłuższa o 30 km

06 lipca 2019
Czas przejazdu między węzłami Garwolin Południe i Ryki Północ jest już taki jak na ekspresówkach. Pod koniec wakacji, po oddaniu trzeciego odcinka, kierowcy dystans 140 km od Garwolina do Piask pokonają w około 70 minut. Droga powstaje dzięki dofinansowaniu z Programu Infrastruktura i Środowisko.