Dzisiaj jest 19 Sierpnia 2018, Niedziela, imieniny obchodzą:

MOTO FAKTYRSS

Najlepsze auto rodzinne

27 czerwca 2018
Hasło „samochód rodzinny” najczęściej kojarzy nam się z wersją kombi z dużym bagażnikiem. Jednak coraz więcej kierowców poszukujących auta rodzinnego decyduje się na kombivany – wynika z danych Master1.pl. Największą zaletą kombivanów jest duża i wysoka przestrzeń bagażowa o regularnych kształtach, ale trzeba mieć na uwadze gorsze jakościowo materiały wykorzystane we wnętrzu.

Urlop na czterech kółkach

27 czerwca 2018
Wraz z nadejściem lata rozpoczyna się okres częstszych i dłuższych podróży samochodem – na Mazury, w góry, nad morze czy zagranicę. By mieć pewność, że bezpiecznie oraz bez pośpiechu i stresu dotrzemy na miejsce, warto wcześniej zatroszczyć się o auto. Ekspert podpowiada, o czym należy pamiętać przed wyruszeniem w trasę.

Jakie auta kupują Polacy?

16 czerwca 2018
Według raportu Master1.pl, platformy sprzedaży samochodów pokontraktowych, klienci najchętniej kupują niemieckie auta pokontraktowe. W 2017 r. ich sprzedaż wyniosła 45 proc. wszystkich sprzedanych aut. Na drugim miejscu wśród najpopularniejszych samochodów pokontraktowych uplasowały się auta francuskich producentów. W minionym roku ich sprzedaż w Master1.pl wyniosła 17 proc całości sprzedaży, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016 roku. Na trzecim miejscu znalazły się pojazdy czeskiego producenta (15 proc.) reprezentowane przez markę Skoda.

Fakty i mity o Arrinerze Hussarya

09 czerwca 2018
Pierwszy polski supersamochód, Arrinera Hussarya, dumnie nosi nazwę nawiązującą do bohaterskich momentów naszej historii. Jednocześnie budzi wiele kontrowersji i wzbudza rozpalone dyskusje na internetowych forach. Ile jest polskości w tym polskim projekcie? Czy ktoś zapłaci ponad 1,2 mln złotych za taki samochód? Co oznacza specyfikacja GT dla Arrinery? Czy w końcu zobaczymy ją zarejestrowaną na polskich drogach? Wyjaśniamy fakty i obalamy mity.

Bagażniki bazowe coraz bardziej stylowe

09 czerwca 2018
Bagażniki bazowe, które są podstawą do montowania na dachu m.in. boxów dachowych oraz specjalistycznych uchwytów rowerowych i narciarskich, powinny przede wszystkim umożliwiać bezpieczny transport. Eksperci z branży wskazują, że w ostatnich latach producenci przykładają jednak także coraz większą wagę do designu. Pojawiają się też nowe technologie, które poprawiają właściwości aerodynamiczne tego typu bagażników.

Sprawdź jak dbać o baterie auta

09 czerwca 2018
Prowadzenie auta hybrydowego na pierwszy rzut oka może nie różni się tak bardzo od jazdy autami z klasycznymi silnikami. Niesie ze sobą jednak wiele udogodnień. Cicha praca i mniejsza emisja spalin to tylko jedne z wielu. Oto kilka porad, które pomogą maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje napęd hybrydowy.

Uwaga na niesprawną klimatyzację!

26 maja 2018
Wraz ze wzrostem temperatur kierowcy coraz częściej używają klimatyzacji do obniżenia temperatury wewnątrz samochodu. O czym należy pamiętać podczas jej eksploatacji? Oto kilka przydatnych faktów.