Dzisiaj jest 9 Kwietnia 2020, Czwartek, imieniny obchodzą:

MOTO FAKTYRSS

Toyota przekaże samochody szpitalom

31 marca 2020
Toyota Motor Poland wraz z autoryzowanymi dealerami marki użyczy szpitalom zakaźnym flotę samochodów, wspierając w ten sposób walkę z epidemią COVID-19. W pierwszej fazie akcji będzie to 40 aut rozdysponowanych wśród 20 jednostek szpitalnych.

Paliwa będą jeszcze tańsze

31 marca 2020
Ceny paliw na stacjach benzynowych już dawno nie były tak niskie, a wiele wskazuje na to, że w najbliższych tygodniach jeszcze się obniżą. Według Adama Czyżewskiego, głównego ekonomisty PKN Orlen, dalszy spadek cen jest nieunikniony.

Nowy partner E Mercedes-Benz EQ

31 marca 2020
Po odbyciu kilku wyścigów w swoim debiutanckim sezonie w mistrzostwach Formuły E ABB FIA zespół Mercedes-Benz EQ z przyjemnością ogłasza wybór nowego głównego partnera – to projekt NEOM. Długoterminowa umowa oferuje możliwości transferu wiedzy oraz dalszego kształcenia i szkoleń w regionie NEOM w północno-zachodniej części Arabii Saudyjskiej. Jej kluczowym zapisem jest również rozwój młodych kierowców wyścigowych.

Ruszy budowa kolejnych odcinków S7

19 marca 2020
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził aneksy do programów inwestycji dla odcinków drogi ekspresowej S7 od granicy województwa świętokrzyskiego do węzła Miechów (województwo małopolskie) oraz Modlin – Czosnów (województwo mazowieckie). Dzięki zwiększeniu finansowania dla tych zadań będzie możliwe zawarcie umów z wykonawcami i realizacja inwestycji.

Polski „elektryk” będzie zmysłowy

08 marca 2020
Elektryczne auta zaprojektowane dla ElectroMobility Poland są przestronne. „Zbliżając się do nich czujesz, że stoisz przed produktami pochodzącymi z wyższego segmentu. Daje to poczucie dobrego stosunku jakości do ceny” – mówi Roberto Piatti, szef Torino Design, studia w którym powstały projekty polskich „elektryków”. Według zapowiedzi auta będą miały swoją premierę do końca czerwca tego roku.

S5 prawie gotowa!

08 marca 2020
Wiceminister infrastruktury Rafał Weber podpisał 6 marca 2020 r. dwa aneksy do programów inwestycyjnych dla odcinków drogi ekspresowej S5 Nowe Marzy – Świecie Południe (Dworzysko) oraz Świecie Południe – Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo), zwiększające finansowanie tych zadań o 286 mln zł. Dzięki temu będzie możliwe kontynuowanie postępowań przetargowych dla obu zadań i wyłonienie wykonawców, którzy dokończą te inwestycje. Oferty otwarte w grudniu 2019 r. były wyższe od kwoty, którą zamierzała przeznaczyć na ten cel GDDKiA.

Kierowco, nie stój w kolejce! Działaj online

01 marca 2020
Od 200 do 1000 zł kary mogą zapłacić kierowcy, którzy w odpowiednim terminie nie zgłoszą do urzędu kupna lub sprzedaży samochodu. Jeśli kończy Ci się czas na dopełnienie tego obowiązku, nie pędź do urzędu. Załatw to online!