Dzisiaj jest 26 Kwietnia 2024, Piątek, imieniny obchodzą:

Ofensywa modelowa Mercedes-EQ

Dodano: 08 stycznia 2021

Mercedes-EQ odpowiada na wymagania nowoczesnego pokolenia klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju, emocji i innowacji. Produkcja najbardziej pożądanych samochodów nie jest dziś tym, czym była jeszcze kilka lat temu – nie wystarczą tu już jednowymiarowe ambicje przywódcze. Przejście do całkowitej neutralności pod względem emisji CO2 wymaga złożonych wysiłków i zupełnie nowego podejścia do rozwiązywania problemów.

 

Rozwijając progresywną submarkę Mercedes-EQ, Mercedes-Benz AG akcentuje swoje dążenia do bycia liderem w dziedzinie elektryfikacji i cyfryzacji. Szeroko zakrojone programy rozwoju technologii sieciowych i przyszłościowych rozwiązań sprawiają, że Mercedes-EQ wyznacza standardy na drodze do nowej ery.

Mercedes-EQ jako pionier innowacji w obiecujących czasach

Dla niektórych transformacja jest bardzo prosta: zakazać indywidualnego transportu z punktu A do B i zrezygnować z wytwarzania samochodów. Jednak indywidualna mobilność nadal ma ogromne znaczenie – oznacza nie tylko wolność, ale też bezpieczeństwo. Dla Mercedes-EQ perspektywa jest jasna: rozumiemy limity obowiązujące dla naszej planety i chcemy być innowacyjni. Z tego powodu cele Mercedes-Benz AG w zakresie ochrony klimatu zostały naukowo zweryfikowane przez Science Based Targets Initiative (SBTI, z ang. inicjatywa promująca wyznaczanie celów klimatycznych w oparciu o wiedzę naukową). Oznacza to, że firma spełnia wymagania paryskiego porozumienia klimatycznego. Osiągnięcie tych celów wymaga zrównoważonych produktów. A ponieważ jak dotąd każda forma wzrostu zwiększała zużycie zasobów, właśnie tu należy szukać rozwiązania: jedno musi zostać oddzielone od drugiego. Mercedes-EQ stawia na narzędzia, które mają w Mercedesie długą tradycję: na innowacje i rozwiązania techniczne.

Wiodąca rola w elektryfikacji, oprogramowaniu do pojazdów i zrównoważonej produkcji

Uruchomienie jeszcze większych zasobów na rozwój produktów i innowacje wpisuje się w strategię „Electric First” (z ang. pierwszeństwo dla elektryfikacji). Dzięki programowi technologicznemu EQXX dział rozwoju idzie jeszcze dalej – w ścisłej współpracy z naszymi partnerami multidyscyplinarny zespół podejmuje wyzwanie, by przełamać współczesne granice technologiczne pod względem zasięgu, wydajności i ładowania samochodów elektrycznych. Wsparcia udzielają mu specjaliści z brytyjskiej Grupy Mercedes-Benz F1 HPP, którzy wnoszą do programu EQXX ducha siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 oraz swoje kompetencje w zakresie szybkiego rozwoju silników elektrycznych – wprost ze świata sportu motorowego.

Droga do zrównoważonych samochodów to nie tylko innowacyjne rozwiązania techniczne, takie jak napędy elektryczne, akumulatory i oprogramowanie, ale także równowaga pomiędzy techniką a zrównoważonym rozwojem w całym łańcuchu wartości. Mercedes-Benz AG stawia na zrównoważony rozwój od zdefiniowania konkretnych działań wspólnie z partnerami i dostawcami, inteligentnych koncepcji materiałów i wykorzystania zasobów aż do zrównoważonej produkcji oraz weryfikacji pochodzenia energii podczas cyklu życia produktów na drogach.

Architektura dla aut elektrycznych wnosi innowacyjne udoskonalenie klasycznych wartości Mercedes-Benz

Nowa architektura dla aut elektrycznych (EVA – Electric Vehicle Architecture), która w przyszłym roku będzie świętować swoją premierę właśnie w luksusowym sedanie EQS, nie tylko zapewni techniczną „bazę” dla czterech kolejnych modeli w 100% na prąd, ale będzie zawierać też istotne osiągnięcia techniczne, które pozwolą spełnić wszystkie oczekiwania naszych klientów wobec nowoczesnych samochodów luksusowych.

Jednym z przykładów jest opcjonalny system filtrowania powietrza w kabinie przyszłego elektrycznego sedana EQS. Zastosowany tu wysokowydajny filtr cząstek stałych (HEPA) wykorzystuje część przestrzeni, jaka powstała z uwagi na brak silnika spalinowego pod maską. Jego objętość wynosi prawie 10 litrów, a rozmiar to nieco ponad cztery strony A4. Filtr zapewnia najwyższą jakość powietrza we wnętrzu – usuwa nawet drobne pyły klasy PM2,5, tlenki azotu, dwutlenek siarki i nieprzyjemne zapachy. Dzięki filtrowi HEPA jakość powietrza we wnętrzu EQS jest porównywalna do tej w sterylnych pomieszczeniach, zapewniając jeszcze większe bezpieczeństwo podróżującym – zgodnie z wartościami marki spod znaku trójramiennej gwiazdy. Skuteczność systemu jest oficjalnie certyfikowana zgodnie z normą DIN EN 1822. To pierwszy taki przypadek w branży motoryzacyjnej.

Wygodne ładowanie i przejrzystość płatności dzięki Mercedes me Charge

Dzięki Mercedes me marka Mercedes-EQ oferuje swoim użytkownikom kompleksowe usługi w zakresie elektromobilności. Usługa Mercedes me Charge zapewnia kierowcom aut Mercedesa-EQ oraz hybryd plug-in z najnowszą generacją systemu informacyjno-rozrywkowego MBUX (Mercedes-Benz User Experience) dostęp do jednej z największych na świecie sieci ładowania, która w samej Europie obejmuje ponad 400 różnych operatorów publicznych stacji. Aby z nich korzystać, potrzebna jest jedynie karta Mercedes me Charge, aplikacja Mercedes me lub ekran systemu operacyjnego w samochodzie. Użytkownik nie musi zawierać żadnych dodatkowych umów – wystarczy proste uwierzytelnienie i już można korzystać ze zintegrowanej funkcji płatności z prostym fakturowaniem. Cel: spokojna, nieskomplikowana podróż, którą można zaplanować łatwo i bez niespodzianek.

Czytaj również