Dzisiaj jest 21 Maja 2022, Sobota, imieniny obchodzą:

Toyota prezentuje C-HR 2022

Dodano: 22 listopada 2021

Toyota C-HR 2022 zyskuje nowy zaawansowany system multimedialny Toyota Smart Connect z funkcjami łączności internetowej. System ten, dostępny w wersjach Style, Executive i GR Sport, dzięki większej mocy obliczeniowej działa szybciej i bardziej intuicyjnie.

 

Obsługiwany za pomocą 8-calowego ekranu dotykowego w rozdzielczości HD na konsoli centralnej, system Toyota Smart Connect zapewnia natychmiastowy dostęp do wielu inteligentnych usług łączności, w tym do nawigacji z usługami w chmurze, dzięki którym błyskawicznie przekazuje informacje o zdarzeniach drogowych. Nowy moduł DCM (Data Communication Module) zapewnia samochodowi niezależny dostęp do internetu, który należy do standardowego wyposażenia bez żadnych dodatkowych kosztów za transmisję danych przez pierwsze cztery lata. Dzięki temu nie trzeba zużywać pakietu danych w telefonie, aby korzystać z aplikacji i inteligentnych usług internetowych. Kierowca może również skorzystać z nowego agenta głosowego, który rozpoznaje naturalne, konwersacyjne polecenia do obsługi multimediów i nawigacji.

System multimedialny jest automatycznie aktualizowany przez internet, a łatwa integracja ze smartfonem jest zapewniona bezprzewodowo za pośrednictwem Apple CarPlay® i przewodowo przez Android Auto™.

Opcjonalnie dostępny jest także system multimedialny Toyota Smart Connect Pro® z nawigacją zawierającą szczegółowe informacje o trasach, mapy miast 3D, oznakowanie autostrad i lokalizacje stacjonarnych fotoradarów. Nawigacja w systemie Toyota Smart Connect Pro® może działać także w trybie off-line.

Czteroletni pakiet Toyota Smart Connect, obejmujący nawigację w chmurze, informacje o parkingach i zdarzeniach drogowych, bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania oraz agenta głosowego, jest wliczony w cenę zakupu pojazdu.

Toyota C-HR Style w nowej konfiguracji

Wersja Style reprezentuje najpopularniejszy poziom wyposażenia Toyoty C-HR w Europie, który odpowiada za ponad połowę całkowitej sprzedaży crossovera w regionie. W Polsce również wybiera ją najwięcej nabywców tego modelu – dokładnie 35%.

Auto w tej konfiguracji otrzymuje nową tapicerkę łączącą tkaninę z wstawkami ze skóry ekologicznej, srebrną linię dekoracyjną na desce rozdzielczej i obiciach przednich drzwi oraz nowy wzór 18-calowych felg aluminiowych. Odmianę Style można rozpoznać po przyciemnianych tylnych szybach, chromowanych listwach w oknach oraz światłach głównych i do jazdy dziennej LED. We wnętrzu znajdziemy wykończenia w kolorze Piano Black, czarną podsufitkę, skórzaną kierownicę i gałkę dźwigni skrzyni biegów, podgrzewane przednie fotele oraz regulację odcinka lędźwiowego w fotelu kierowcy. Wersję tę wyróżniają także czujniki parkowania z przodu i z tyłu oraz układ detekcji przeszkód podczas manewrów (ICS), który wzbogaca oferowany w standardzie pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.

Nowy lakier Deep Amethyst

Toyota C-HR z rocznika 2022 zyskuje zupełnie nowy, wyróżniający się lakier Deep Amethyst, który podkreśla śmiałą stylistykę modelu. W najwyższej wersji GR Sport odcień ten łączy się w dwukolorową kompozycję z kontrastującym czarnym lakierem na dachu, przednich słupkach i tylnym spojlerze. Tym samym liczba lakierów w palecie crossovera wzrasta do dziesięciu, zaś liczba dwukolorowych kompozycji do dziewięciu.

Toyota C-HR 2022 będzie dostępna w sprzedaży na początku przyszłego roku.

Czytaj również