Dzisiaj jest 27 Maja 2024, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fiat prezentuje model 600e

Dodano: 26 września 2023

Projektując nowy model, marka Fiat uwzględniła wszystkie ważne dla klientów elementy i udoskonaliła go pod każdym względem: większa przestrzeń, większy zasięg, jeszcze więcej Dolce Vita. Krótko mówiąc, Nowy Fiat 600e czerpie to, co najlepsze ze świata B i B-SUV, oferując piękne, radosne i wyjątkowe wrażenia z jazdy.

 

Po sukcesie swojego poprzednika i bestsellera Fiata 600 z lat 50-tych, słynnego ówczesnego samochodu rodzinnego, Nowy Fiat 600e plasuje się w samym sercu szybko rozwijającego się segmentu B.

Nowy Fiat 600e to idealne rozwiązanie zarówno dla miłośników jazdy miejskiej, jak i entuzjastów wycieczek za miasto i miłośników outdooru. Jest doskonałym ucieleśnieniem wartości marki, do których należą włoski styl i zrównoważony rozwój. Nowy Fiat 600e jest cool i pięknie się prezentuje, ma aż 4,17 metra długości i oferuje wygodną przestrzeń dla 5 osób. Ponadto, posiada najlepszy w swojej klasie schowek przedni, może pochwalić się zasięgiem wynoszącym ponad 400 km (wg normy WLTP w cyklu mieszanym) i prawie 600 km w mieście (wg normy WLTP w cyklu miejskim) i jest wyposażony w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa.

Dostępny w 2 różnych w pełni elektrycznych wersjach, Nowy Fiat 600e La Prima i Nowy Fiat 600 (RED), jest przyjaznym dla rodziny rozwiązaniem pozwalającym w pełni doświadczyć prawdziwego włoskiego Dolce Vita, dbając jednocześnie o środowisko i troszcząc się o sprawy społeczne.

Nowy Fiat 600e

Dostępny w wersji 5-drzwiowej, Nowy Fiat 600e oferuje imponującą przestrzeń, w której wygodnie pomieści się 5 pasażerów oraz wewnętrzny schowek o pojemności 15 litrów. Pasażerowie mogą przechowywać swoje drobiazgi w konsoli centralnej smart, wyposażonej w spersonalizowaną osłonę i elastyczne uchwyty na kubki idealne podczas przerwy w podróży, w praktycznych organizerach umieszczonych na oparciach foteli przednich i pojemnych schowkach przednich. Atutem nowego modelu jest również spory bagażnik o pojemności 360 litrów.

Oprócz przestrzeni i wszechstronności, model wyróżnia się doskonałymi możliwościami elektrycznymi. Akumulatory litowo-jonowe o pojemności 54 kWh zapewniają Nowej 600e zasięg wynoszący ponad 400 km w cyklu mieszanym i ponad 600 km w cyklu miejskim wg normy WLTP, dzięki czemu Nowy Fiat 600e to idealny samochód zarówno do codziennej jazdy po mieście, jak i na weekendowe wypady.

Aby zoptymalizować czas ładowania, NowY Fiat 600e jest wyposażona w szybką ładowarkę (fast charger) o mocy 100 kW, która w bardzo krótkim czasie ładuje akumulator. Przykładowo, można naładować akumulator do 80% w zaledwie pół godziny, czyli mniej więcej tyle samo czasu, ile zajmuje spakowanie samochodu na weekendowy wyjazd. Nowy model jest również wyposażony w ładowarkę pokładową o mocy 11 kW i kabel do ładowania Mode 3 niezbędny do ładowania w domu lub na publicznych stacjach ładowania, pozwalający w pełni naładować akumulator w mniej niż 6 godzin.

Silnik generuje moc 115 kW, zapewniając przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 9,0 sekundy. Nowy Fiat 600e oferuje każdemu wybór: klient może prowadzić auto tak jak lubi, dzięki trzem trybom jazdy - eco, normal, sport - które można wybrać w zależności od swojego stylu jazdy.

Hybrydowy układ napędowy uzupełni ofertę modelową w połowie 2024 roku.

Czytaj również