Dzisiaj jest 23 Maja 2019, Czwartek, imieniny obchodzą:

Corolla Sedan z napędem hybrydowym

Dodano: 17 listopada 2018

Toyota prezentuje nową Corollę Sedan, która dołącza do gamy nadwoziowej Corolli 12. generacji. Europejska publiczność po raz pierwszy ujrzała nowy kompakt Toyoty na Salonie Samochodowym w Genewie w marcu 2018 roku, gdzie zadebiutowała Corolla Hatchback. Następnie swoją premierę miała Corolla Touring Sports (kombi) na targach w Paryżu w październiku tego roku.

 

Nowa rodzina Corolli została zaprojektowana, aby odpowiedzieć na różne potrzeby kierowców i ich pasażerów. Kompaktowy Hatchback powstał z myślą o młodych parach, przestronne kombi Touring Sports – o rodzinach, zaś Sedan to idealne auto dla młodych managerów i specjalistów, który łączy prestiżowy styl z przestronnym, komfortowym wnętrzem.

Toyota Corolla to najchętniej kupowany samochód na świecie, dostępny w ponad 150 krajach. To także najpopularniejszy model w historii motoryzacji – od swojego debiutu w 1966 roku osiągnął łączną sprzedaż ponad 46 milionów egzemplarzy.

Design nowego Sedana to bardziej prestiżowa, elegancka interpretacja dynamicznego stylu Corolli 12. generacji. Szeroką mocną sylwetkę o obniżonym środku ciężkości Corolla zawdzięcza platformie TNGA. Z przodu koncepcja Under Priority Catamaran ewoluowała, podkreślając dwupoziomową krawędź błotnika po obu stronach grilla. Wąski górny grill został przedłużony pełnymi reflektorami LED ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej. W tylnej części nadwozia charakterystyczne światła sedana są podkreślone chromowanym zdobieniem. Zarówno z przodu, jak i z tyłu reflektory otrzymują nowoczesne wykończenie w postaci listwy LED.

Corolla Sedan ma takie samo przestronne, ergonomiczne wnętrze jak Hatchback i Touring Sports. Wyróżnia się ono wysoką jakością sensoryczną i zaawansowaną technologią. Sedan ma wydłużony rozstaw osi 2700 mm, podobnie jak Touring Sports, dzięki czemu pasażerowie z tyłu mają sporo miejsca na nogi.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne we wnętrzu to m.in. bezprzewodowa ładowarka do telefonu, intuicyjny, łatwy w użyciu zestaw wyświetlaczy z 8-calowym ekranem dotykowym systemu multimedialnego, 7-calowym ekranem informacyjnym oraz 10-calowym kolorowym wyświetlaczem Head-up Display.

Platforma GA-C z serii TNGA daje projektantom większą niż dotychczas swobodę, dlatego różnice w designie Corolli Sedan, Hatchback i Touring Sports są większe niż miało to miejsce w przypadku wcześniejszych modeli dostępnych z kilkoma rodzajami nadwozia. Co więcej, technologia TNGA zapewnia przyjemniejsze wrażenia z jazdy. Niżej położony środek ciężkości, o 60% sztywniejsze nadwozie i zawieszenie wielowahaczowe w standardzie przyczyniają się do tego, że samochód jest stabilny i pewnie się prowadzi, zapewniając przy tym wysoki komfort jazdy na nierównościach.

Czytaj również